Ulaşım

                                                          dddd

 

Tramvay

download
 

Kabataş'tan hareket eden tramvaylar, Karaköy - Eminönü - Sirkeci - Sultanahmet - Aksaray - Topkapı yolu üzerinden Bağcılar'a ulaşmaktadır ve öğrenciler üniversite kampüsüne ulaşmak için hattın sonundan taksi ya da minibüs kullanabilmektedir. 

 

Metrobüs

download (1)

Asya yakasında Söğütlüçeşme’den, Avrupa yakasında Zincirlikuyu ve Avcılar’dan metrobüse binerek Yenibosna metrobüs durağına ulaşabilir ve üniversite kampüsüne ulaşmak için Yenibosna’dan İstoç yönüne olan minibüs ya da otobüslerden birine binebilirsiniz.

Marmaray

download (2)

Asya yakasından Kazlıçeşme’ye ulaşmak için Marmaray metrosuna binebilir, oradan da 97E nolu IETT otobüsüne binerek üniversiteye ulaşabilirsiniz.

 

Arabayla Ulaşım

download (3)

Üniversite TEM Karayolu’ndan 400 metre uzaktadır. Ankara yönünden gelirken, Güneşli tarafına doğru trafik işaretlerinin sağ tarafından devam edin ve İSTOÇ ve Üniversiteye giden trafik işaretlerini takip edin. Edirne yönünden gelirken, Mahmutbey gişelerini geçtikten sonra Mahmutbey tarafına yönlendiren sağ taraftaki trafik işaretlerini takip edin. Üniversitenin Mahmutbey Kampüsü yolun güneyinde bulunmaktadır.

 

Metro Hattı

images

M1B Yenikapı – Kirazlı metro hattıyla Yenikapı’dan ya da Otogar’dan M3 Kirazlı – Olimpiyat – Başakşehir metro hattına aktarma yapabilir, Mahmutbey metro durağında inebilirsiniz. Mahmutbey metro durağından Mahmutbey Kampüsü’ne servisler kalkmaktadır.

 

 

Öğrenci Ulaşım Kartı (İstanbul Kart)

İstanbul Kart, plastik kimlik kartı formunda bir hepsi için tek karttır (tüm ulaşım sistemi; metrolar, metrobüs, otobüs, feribotlar ve tramvaylar). Kart ücreti 10 TL’ dir. Bu tekrar doldurulabilen bir karttır ve doldurma, şehirdeki otomatik çok dilli makineler veya yetkili büfeler aracılığıyla yapılabilir. Mahmutbey Kampüsü D Blok, 2. Katta bir adet dolum makinesi bulunmaktadır.

Öğrenciler için kart alabilmek için, Uluslararası Ofis’ten edinebileceğiniz formla, 10 TL kart ücreti ve 1 pasaport boyutu fotoğraf ile İETT kart başvuru merkezlerinden başvuru yapmalısınız.

Oryantasyon sırasında İstanbul Kart’a nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili size yardımcı olunacaktır.  

 

Servis Hizmeti

Üniversite aşağıda listelenmiş olan yönlere servis hizmeti sunmaktadır;  

Assel Tur, Ücretli Servis Hizmetleri;


Assel Tur Servis - Mahmutbey Metro

Assel Tur Servis - Bakırköy

Assel Tur Servis - Yenibosna

Assel Tur Servis - Beşiktaş

Assel Tur Servis - MYO

 

Servis hizmetinden faydalanmak için, D Blok giriş katında bulunan Assel Tur Hizmet Noktasından bir Assel  Kart edininiz. Kartınızı günlük, aylık ya da yıllık olarak doldurabilirsiniz.

 

 

Recent Posts

Whatsapp